Elektryczne Mercedesy — lista dostępnych modeli aut

Redakcja
RedakcjaZaktualizowano: 2023-12-06

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością wśród pasjonatów motoryzacji i tych, którym po prostu zależy na komfortowej, ekologicznej i oszczędnej jeździe. W związku z tym takie opcje pojawiają się w propozycjach różnych marek. Jedną z nich jest Mercedes. Elektryczny samochód tego producenta to połączenie jakości z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jakie modele są dostępne w wersji elektrycznej?  

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością wśród pasjonatów motoryzacji i tych, którym po prostu zależy na komfortowej, ekologicznej i oszczędnej jeździe. W związku z tym takie opcje pojawiają się w propozycjach różnych marek. Jedną z nich jest Mercedes. Elektryczny samochód tego producenta to połączenie jakości z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jakie modele są dostępne w wersji elektrycznej?  

Elektryczny Mercedes — samochód na miarę wysokich oczekiwań

Elektryczny Mercedes to samochód dla każdego, kto chce:  

 • jeździć samochodem tańszym w eksploatacji niż tradycyjne modele — energia elektryczna jest tańsza niż paliwa płynne, a do tego samochód można zasilać energią pochodzącą z odnawialnych źródeł;  
 • zadbać o planetę i ograniczyć emisję spalin — modele elektryczne są bardziej eko niż te wyposażone w silnik benzynowy i znacznie przyjaźniejsze środowisku niż diesel;  
 • zapewnić sobie jazdę w komfortowych warunkach — silniki elektryczne pracują cicho i wydajnie;  
 • mieć pewność, że jego auto będzie przez lata spełniało normy ekologiczne — samochody elektryczne nie emitują takiej ilości spalin jak pojazdy zasilane benzyną czy dieslem, w związku z tym nie pojawiają i nie będą pojawiały się wobec nich tak restrykcyjne ograniczenia, jak wobec modeli konkurencyjnych;  
 • ograniczyć koszty i częstotliwość napraw — silnik elektryczny cechuje się wysoką sprawnością, a poszczególne podzespoły, dzięki minimalnemu wykorzystaniu, są mało awaryjne.  

Mercedesy w wersji elektrycznej mają lekką i prostą konstrukcję. Prezentuje się ona w nowoczesny sposób, ale wpływa bezpośrednio również na komfort jazdy czy spalanie (auta o większej masie siłą rzeczy spalają więcej paliwa). Wszystko to, w połączeniu z aspektami ekologicznymi, sprawia, że są to auta dla tych, którzy mają wysokie wymagania i chcą, aby samochód zapewnił im komfort, na który zasługują.  

Lista dostępnych Mercedesów elektrycznych

Samochód elektryczny Mercedes zapewni Ci komfort jazdy i oszczędności, dlatego warto w niego zainwestować. Renoma marki, stabilna pozycja na rynku motoryzacyjnym i liczne dostępne modele sprawiają, że dla wielu jest ona jedynym słusznym wyborem. Jeśli jesteś jedną z osób, które w pełni ufają jej propozycjom lub wychodzą z założenia, że zasługują one na uwagę, zapoznaj się z listą elektryków oferowanych przez koncern. Sprawdź, co daje każdy z nich i czym się wyróżnia.  

Mercedes elektryczny EQA

Mercedes elektryczny EQA to auto dostępne w następujących wersjach:  

 • 140 kW z przednim napędem,  
 • 186 kW z napędem na wszystkie koła,  
 • 215 kW z napędem na wszystkie koła.  

Auto w każdej z wersji ma zasięg około 430 km. Można je naładować w zakresie od 10 do 80% w ciągu zaledwie 30 minut — jeśli proces będzie się odbywał na stacji szybkiego ładowania.  

Samochód jest dostępny w trzech różnych wersjach wyposażenia. Pakiet Advanced zawiera m.in. kokpit szerokoekranowy składający się z wyświetlacza multimedialnego i multimedialny wyświetlacz wskaźników. Z kolei w Pakiecie Advanced Plus znajdują się m.in. zaawansowany system nagłośnienia i klimatyzacja THERMOTRONIC. W wersji Premium możesz liczyć z kolei na panoramiczny dach i kamerę parkowania 360°.  

Elektryczny Mercedes EQB

Elektryczny Mercedes EQB to SUV, w którym może podróżować jednocześnie nawet 7 osób. Auto jest przestronne i komfortowe, dlatego każda z nich będzie miała wygodną podróż zarówno na krótkim i długim dystansie. W tym wypadku będzie to jednak nie więcej niż 400 km, ponieważ taki jest właśnie maksymalny zasięg na jednym ładowaniu.  

Samochód jest sprzedawany w dwóch wersjach:  

 • EQB 300 4MATIC 229 KM,  
 • EQB 350 4MATIC 293 KM. 

Każda z wersji jest wyposażona w napęd na 4 koła. Na stacji szybkiego ładowania pojazd możesz naładować w zakresie od 10 do 80% w ciągu 31 minut. Moc znamionowa auta to 215 kW. Z kolei maksymalny moment obrotowy to 520 Nm.  

Elektryczny Mercedes EQC

Elektryczny Mercedes EQC to pierwsze „dziecko” elektryków pochodzących od niemieckiego koncernu. Samochód wyprodukowano w 2018 roku, ale jego nowoczesny wygląd sprawił, że do dzisiaj prezentuje się po prostu stylowo. Zasięg auta wynosi około 430 km, a o komfort jazdy i odpowiednie przyspieszenie dba aż 408 KM, w które wyposażono tego SUV-a. 

Pojazd jest ekologiczny, bo jest elektryczny. Zastosowano w nim jednak dodatkowo kilka ciekawych rozwiązań, które mają powodować jeszcze większe oszczędności i satysfakcję podczas jazdy. Należą do nich m.in. Asystent Eco, który dodatkowo pomaga ograniczyć zużycie energii, czy różne tryby jazdy pozwalające dopasować jej charakter do aktualnych potrzeb.  

Co ciekawe, EQC ma dwa silniki — jeden z przodu, a drugi z tyłu. Jeden odpowiada za maksymalną efektywność, a drugi za dynamikę. Zmienny napęd 4MATIC zapewnia płynną jazdę. Z kolei dodatkowe funkcje, jak asystent martwego punktu czy limitu prędkości, dodatkowo pozytywnie wpływają na komfort jazdy i aspekt bezpieczeństwa.  

Elektryczny Mercedes EQE 

Mercedes EQE jest sprzedawany w wersji z napędem na tylną oś. Imponujący zasięg na jednym ładowaniu to jedna z największych zalet tego modelu. Można nim przejechać ponad 600 km. Samochód ma opcję szybkiego napełnienia baterii i już po 32 minutach na stacji będzie naładowany nawet do 80%.  

Auto jest sprzedawane w następujących wersjach silnikowych:  

 • 350+  292 KM,  
 • 43 4MATIC 476 KM, 
 • 53 4MATIC 625 KM.  

Do zalet tego modelu należy także rozbudowane wyposażenie dostępne w dwóch liniach: AMG i Electric Art. W aucie możesz mieć ekran Hyperscreen czy skrętne tylne koła ułatwiające wykonywanie manewrów.   

Samochód elektryczny Mercedes EQS

Najważniejsze zalety tego auta to nowoczesny design, zerowa emisja spalin i wnętrze, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zasięg auta wynosi nawet 770 km, a czas uzupełniania baterii na stacji szybkiego ładowania to zaledwie 31 minut (w zakresie od 10 do 80%).  

Do wyposażenia samochodu mogą należeć:  

 • panoramiczny dach odsuwany,  
 • pakiet parkowania z kamerą 360°,  
 • automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC.  

EQS należy do aut luksusowych, dlatego zarówno pod względem designu, wyposażenia, jak i parametrów technicznych spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.  

Mercedes elektryczny EQV

Samochód elektryczny Mercedes w wersji EQV to VAN, którym może jednocześnie podróżować w komfortowych warunkach nawet 8 osób. Auto powstało z myślą o wygodzie podróżujących, w tym przede wszystkim rodzin, dla których jest przeznaczone. Średni zasięg pojazdu to nieco ponad 350 km.  

W samochodzie znajdują się m.in. zdalne zarządzanie klimatyzacją, opcja obsługi dotykowej i głosowej czy panoramiczny dach odsuwany. Dla bezpieczeństwa zastosowano w nim z kolei system wspomagania jazdy, asystenta pasa ruchu czy asystenta bocznego wiatru.  

Poszczególne modele Mercedesa elektrycznego różnią się od siebie wyglądem, parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Każdy z nich jest jednak ekologiczny, dopracowany i przemyślany pod kątem użytkowym.  

Źródła zdjęć:

 • https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mercedes-Benz_H243_1X7A0089.jpg#/media/Plik:Mercedes-Benz_H243_1X7A0089.jpg
 • https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mercedes-Benz_X243_300_1X7A0379.jpg#/media/Plik:Mercedes-Benz_X243_300_1X7A0379.jpg

Podsumowanie  

 • Marka Mercedes ma w swojej ofercie 6 modeli samochodów elektrycznych.  
 • Poszczególne pojazdy różnią się od siebie ze względu na parametry techniczne, ale także wyposażenie czy wygląd.  
 • Udział samochodów elektrycznych w rynku motoryzacyjnym stale rośnie, dlatego wciąż pojawiają się propozycje nowych rozwiązań.  
 • Auta marki Mercedes zasilane elektrycznie są ekologiczne, dopracowane i przemyślane pod kątem użytkowym.  

FAQ

Ile kosztuje samochód elektryczny Mercedes?
Jaka jest dostępność samochodów elektrycznych Mercedes?
Czy można tankować samochód elektryczny Mercedes w swoim domu?
Redakcja
Redakcja
Specjaliści z zakresu motoryzacji przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o własne doświadczenia i wiedzę o samochodach. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku motoryzacyjnym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł wybrać produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.

Najnowsze artykuły

2024-02-29

Immobilizer — co to jest i jak działa?

Masz samochód, który ma dużą wartość materialną lub sentymentalną i zależy Ci na jego maksymalnym...

2024-02-29

Wyświetlacz Head-Up Display – czym jest? Jakie ma funkcje?

Head-Up Display (HUD) to inaczej wyświetlacz przezierny. Rozwiązanie było początkowo stosowane w samolotach wojskowych. Obecnie...

2024-02-29

Układ ASR — co to jest? Jak działa system kontroli trakcji?

Samochody są obecnie bardzo zaawansowanymi technologicznie pojazdami, które inżynierowie i producenci nieustannie udoskonalają. W autach...

0 KOMENTARZY