Stacje ładowania Elocity

Elocity

Mapa stacji ładowania Elocity

Firma Elocity kieruje swoje usługi do klientów biznesowych, którzy chcą otworzyć własny punkt ładowania. W jej ofercie znajdują się ładowarki do samochodów elektrycznych i usługa budowy stacji ładowania. Jednocześnie Elocity zapewnia obsługę ładowarek. Z sieci punktów ładowania Elocity kierowcy elektryków mogą skorzystać, posługując się dedykowaną im aplikacją. Gdzie znajdują się Elocity stacje ładowania i jak prezentuje się aktualny cennik?

Elocity stacje ładowania – oferta i ładowarki

Na stacjach ładowania zrzeszonych w sieci Elocity znajdują się ładowarki różnych producentów i o różnych parametrach technicznych. Łączy je to, że wszystkie są zewnętrze, bezobsługowe i proste w obsłudze.

Elocity stacje ładowania – rodzaje ładowarek:

 • Jednoportowa ładowarka firmy Vestel. To ładowarka z portem typu 2 o mocy 22 kW. Aktualnie jest to jedno z najpopularniejszych gniazd umieszczanych w pojazdach elektrycznych przeznaczonych na rynek europejski.
 • Dwuportowy punkt ładowania. To nowoczesna ładowarka z dwuportowym punktem ładowania (porty typu 2) o mocy 22 kW.
 • Superszybkie stacje ładowania Elocity. Wśród pozostałych punktów ładowania dostępnych w ofercie tego operatora wyróżniają się zarówno złączami (port typu 2, CCS2, CHAdeMO), mocą (150 kW mocy), jak i rodzajem prądu (DC – prąd stały).

Elocity – aplikacja dla kierowcy

Z myślą o właścicielach samochodów na prąd, którzy często podróżują po Polsce lub chcą być na bieżąco z informacjami o nowych stacjach ładowania działających pod szyldem Elocity, stworzona została aplikacja Elocity. Jest ona udostępniana bezpłatnie – można ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Aktualnie aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami z systemem operacyjnym iOS i Android.

Aplikacja Elocity pozwala kierowcy:

 • łatwo znaleźć stacje ładowania Elocity – za pomocą wyszukiwarki, na mapie lub przy pomocy filtrów,
 • kontrolować proces ładowania baterii w pojeździe,
 • bezpiecznie zapłacić za usługę – w aplikacji można dodać karty płatnicze,
 • mieć stały dostęp do rozliczeń za sesje ładowania – dodatkowo kierowca może zdecydować, czy chce otrzymywać fakturę po każdym ładowaniu, czy fakturę zbiorczą,
 • korzystać z promocji i kuponów rabatowych.

Aplikacja Elocity została zaprojektowana z myślą o użyteczności. Stąd też po zalogowaniu się do niej kierowca znajdzie m.in. aktualne dane kontaktowe do zespołu Elocity.

Elocity – ładowanie na stacjach ładowania

Jak przebiega proces ładowania pojazdów elektrycznych na stacjach Elocity? Został on tak zaprojektowany, aby użytkownik nie miał z nim problemu.

Ładowanie na stacjach Elocity – krok po kroku:

 1. Wybierz najbliższą stację ładowania pojazdów elektrycznych – w aplikacji Elocity znajdziesz dokładny adres i wskazówki dojazdu
 2. Przygotuj kabel – aktualnie nie wszystkie stacje ładowania Elocity są wyposażone w przewody
 3. Podłącz pojazd – w pierwszej kolejności do stacji ładowania, a następnie do auta
 4. Zacznij ładować pojazd – możesz uruchomić ładowanie przez aplikację Elocity (funkcja „Ładuj”)
 5. Aplikacja Elocity pozwala na bieżąco monitorować stan naładowania elektryka
 6. Zakończ ładowanie – również poprzez aplikację
 7. Odłącz kable – kolejność jest odwrotna niż przy podłączaniu (kabel najpierw należy odpiąć od pojazdu, a następnie od stacji)

Stacje ładowania Elocity – cennik

Ile trzeba zapłacić za ładowanie samochodu elektrycznego na stacji działającej pod szyldem Elocity? Ze względu na model biznesowy, w jakim funkcjonuje Elocity, w każdym punkcie cennik może być inny. Ceny za 1 kWh można sprawdzić za pomocą aplikacji.

Przykładowe cenniki stacji należących do Elocity

MiejsceParametry techniczneCena za kWh
Ostrołęka, Galeria Bursztynowa22 kW, port typu 2, bez kabla2,15 zł
22 kW, port typu 2, z kablem2,15 zł
Nowy Sącz, Grupa Cichy-Zasada50 kW, port CCS, z kablem2,34 zł
50 kW, port CHAdeMO, z kablem2,34 zł
22 kW, port typu 2, z kablem1,23 zł
Balice, Interparking Balice11 kW, port typu 2, bez kabla1,50 zł

Karty RFID – ładowanie bez aplikacji

Elocity stacje ładowania są przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z myślą o pierwszej grupie kierowców Elocity przygotowało aplikację Elocity. Klienci biznesowi mogą korzystać z wygodniejszych kart RFID, które zastępują aplikację podczas ładowania. Aby zamówić kartę RFID, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej operatora i opłacić otrzymaną fakturę pro forma.

Ile kosztuje wydanie karty RFID umożliwiającej ładowanie baterii w pojazdach elektrycznych na stacjach Elocity? Koszt jednej karty to 24,36 zł brutto wraz z wysyłką. Klienci zamawiający powyżej 50 kart mogą liczyć na indywidualną ofertę i niższą cenę jednostkową.

Aby używać karty RFID na stacjach ładowania Elocity, konieczne jest jej aktywowanie. Użytkownicy indywidualni aktywują kartę za pomocą aplikacji, z kolei firmy w panelu administracyjnym Elocity.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o stacje ładowania Elocity

 1. W jakich godzinach są dostępne Elocity stacje ładowania?

Niektóre stacje ładowania Elocity są czynne przez całą dobę, inne krócej. Z tego względu Elocity rekomenduje sprawdzenie dostępności ładowarki w danym punkcie za pośrednictwem aplikacji. Jeżeli punkt ładowania jest nieczynny, w aplikacji znajdzie się stosowna informacja.

2. Jak ładować pojazd za pomocą karty RFID?

Zasady są takie same jak w przypadku korzystania z aplikacji – różnica polega na konieczności zbliżenia karty RFID do stacji ładowania. Faktura za ładowanie baterii jest wysyłana na wskazany w aplikacji adres e-mail.

3. Czy podczas ładowania na stacjach Elocity kierowca musi pozostać w pojeździe?

Nie jest to wymagane. Elocity stacje ładowania to nowoczesne punkty ładowania elektryków, które są zintegrowane z aplikacją. To sprawia, że kierowca może monitorować stan ładowania pojazdu zdalnie. Czas, przez który bateria samochodu się ładuje, można wykorzystać np. na zakupy.

4. Czy wszystkie stacje Elocity są pozbawione przewodów?

Nie jest to regułą. Ponieważ jednak poszczególne punkty ładowania samochodów elektrycznych są prowadzone przez różne podmioty, to istnieje ryzyko, że na danej stacji będzie brakować kabla. Stąd kierowcom ładującym auta na stacjach Elocity zaleca się wożenie ze sobą niezbędnych przewodów.

5. Czy Elocity stacje ładowania są dostępne również dla klientów biznesowych?

Tak, stacje ładowania Elocity są dostępne również dla klientów biznesowych. Ze względu na model biznesowy firmie Elocity zależy na pozyskiwaniu nowych klientów firmowych, którzy powiększyli swoją flotę o pojazdy elektryczne. Aktualnie Elocity współpracuje m.in. z firmą kurierską DPD.