Stacje ładowania Orlen

Orlen

Mapa stacji ładowania Orlen

Grupa Orlen konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Plan jest ambitny – do 2030 r. ma powstać ponad 1000 stacji ładowania na terenie całej Polski, w tym również ultraszybkie stacje ładowania o mocy do 350 kW. Co aktualnie oferują stacje ładowania Orlen? Jaki jest koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji Orlen?

Stacje ładowania Orlen – oferta i ładowarki

Stacje ładowania Orlen są wyposażone w ładowarki trzech producentów – są to firmy: ABB, Ekoenergetyka i Efacec. Poszczególne modele są wyposażone w różne złącza.

Orlen stacje ładowania – dostępne ładowarki:

 • ABB. Ładowanie prądem zmiennym odbywa się przy użyciu przewodu Type 2, z kolei do naładowania baterii prądem stałym służą złącza CCS i CHAdeMO. Oferowana moc ładowania to 50 kW.
 • Ekoenergetyka. Ładowarki tej firmy również są wyposażone w złącza Type 2, CCS i CHAdeMO. Moc ładowania wynosi 50 lub 100 kW zarówno prądem stałym, jak i zmiennym.
 • Efacec. Niektóre stacje ładowania Orlen są obsługiwane przez ładowarki Efacec z mocą ładowania wynoszącą 50 kW. Elektryki w tych punktach można ładować zarówno prądem zmiennym (złącze Type 2), jak i stałym (złącza CCS, CHAdeMO).

Jak podaje Orlen, szybkie ładowanie baterii ładowarką o mocy 50 kW zajmuje ok. 30 minut. Stan naładowania samochodu można odczytać na wyświetlaczu ładowarki.

Jakie są różnice między złączami oferowanymi przez stacje ładowania Orlen? Ładowanie samochodów elektrycznych jest możliwe przy pomocy złącz:
Type 2 – standardowe gniazdo znajdujące się na wyposażeniu niemal wszystkich pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynek europejski
CCS – rozszerzenie standardowego złącza Type 2, dzięki któremu możliwe jest ładowanie baterii elektryka prądem stałym,
CHAdeMO – złącze przeznaczone do ładowania baterii pojazdu elektrycznego prądem stałym popularne na rynku japońskim.

Oferta Orlen to nie tylko stacje ładowania powstające na terenie całej Polski – właściciele samochodów elektrycznych (klienci indywidualni, firmy) mogą też kupić stacje ładowania, np. ścienną ładowarkę wallbox 22 kW czy ładowarkę DC 100 kW.

Stacje ładowania Orlen – aplikacja

Właścicielom samochodów z napędem elektrycznym Orlen udostępnia specjalną aplikację – Orlen Charge. Aplikacja jest bezpłatna (podobnie jak rejestracja) i kompatybilna z dwoma najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, czyli Android i iOS.

Aplikacja Orlen Charge pozwala:

 • uruchomić i zakończyć proces ładowania baterii pojazdu elektrycznego na stacjach ładowania Orlen,
 • szybko zlokalizować najbliższe stacje ładowania Orlen,
 • sprawdzić dostępność stacji ładowania wraz z rodzajem ładowarek, jakie się na nich znajdują,
 • pobrać faktury za ładowanie pojazdu,
 • prześledzić zrealizowane sesje ładowania pojazdu elektrycznego.

W aplikacji Orlen Charge kierowcy mogą m.in. dodawać kolejne samochody, które będą ładowane na stacjach oraz aktualizować dane rejestracyjne i dane wykorzystywanych kart płatniczych.

Orlen ładowanie samochodów elektrycznych – krok po kroku

Na stacjach Orlen ładowanie samochodów elektrycznych jest możliwe po dokonaniu rejestracji. Służy do tego aplikacja Orlen Charge.

Orlen ładowanie samochodów elektrycznych – instrukcja:

 1. Zaloguj się do aplikacji Orlen Charge.
 2. Znajdź stację ładowania, na której naładujesz baterię w swoim pojeździe elektrycznym.
 3. W menu aplikacji wybierz „Płatność” i dodaj kartę płatniczą.
 4. Podłącz przewód do samochodu.
 5. Uruchom ładowanie w aplikacji – wybierz „Ładuj”.
 6. Gdy bateria samochodu zostanie naładowana, zakończ ładowanie w aplikacji – funkcja „Zatrzymaj”.
 7. Odłącz przewód od samochodu.

Koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji Orlen

Jaki jest koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji Orlen? Operator stawia na prosty, przejrzysty cennik. Niewykluczone, że dzięki rosnącej popularności samochodów elektrycznych w przyszłości oferta Orlen zostanie zmodyfikowana i pojawią się w niej korzystne abonamenty na ładowanie elektryków.

Koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji Orlen

Rodzaj ładowarkiStawka za ładowanie (za kWh)*Opłata za postój (0,40 zł za minutę po wskazanym okresie)
AC1,89 złPo 60 minutach – gdy na stacji znajdują się złącza AC i DC
Po 720 minutach – gdy na stacji znajdują się wyłącznie złącza AC
DC ≤ 50 kW2,69 złPo 45 minutach
DC > 50 kW / ≤ 125 kW2,89 zł
DC > 125 kW3,19 zł
*Ceny z VAT

Orlen stacje ładowania – mapa

Na mapie Polski wciąż pojawiają się kolejne stacje ładowania Orlen. Przykład? W listopadzie 2022 r. koncern uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Stacja ta znajduje się na MOP Machnacz Południe przy autostradzie A1.

Jeżeli chcesz sprawdzić, gdzie w pobliżu Twojego domu lub pracy znajdują się Orlen stacje ładowania, skorzystaj z naszej mapy.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o stacje ładowania Orlen

 1. Czy stacje ładowania Orlen umożliwiają ładowanie więcej niż jednego auta w tym samym czasie?

Tak, na wszystkich stacjach ładowania Orlen istnieje możliwość ładowania więcej niż jednego pojazdu w tym samym czasie. Ładowarki o mocy 100 kW pozwalają na ładowanie trzech pojazdów jednocześnie – baterie dwóch elektryków można ładować przy pomocy złącz DC, a baterię trzeciego uzupełnić za pomocą złącza AC.

2. Co należy wykonać w pierwszej kolejności – zatrzymać ładowanie czy wyciągnąć wtyczkę z pojazdu?

W instrukcji Orlen ładowanie samochodów elektrycznych można przeczytać, że właściwa jest następująca kolejność: 1. Zatrzymanie ładowania w aplikacji 2. Odłączenie przewodu od samochodu.

3. Od czego zależy koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji Orlen?

Koszt ładowania samochodu elektrycznego jest uzależniony od dwóch czynników: wybranego złącza, mocy ładowarki (AC, DC – poniżej 50 kW, od 50 do 125 kW, powyżej 125 kW) oraz czasu ładowania. Po przekroczeniu określonego czasu, np. 60 minut na stacjach z ładowarkami DC, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 0,40 zł za każdą minutę dalszego ładowania. Całkowity koszt ładowania samochodu elektrycznego można sprawdzić w aplikacji Orlen Charge.

4. W jakich godzinach są czynne Orlen stacje ładowania pojazdów elektrycznych?

Wszystkie stacje ładowania Orlen są czynne przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. Kierowcy mogą sprawdzić, czy dana stacja jest dostępna poprzez aplikację mobilną Orlen Charge. Mapa stacji jest też dostępna na stronie internetowej Orlen Charge.

5. Jak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w razie problemów z ładowaniem?

W razie problemów m.in. z aplikacją Orlen Charge klienci mogą skontaktować się z pracownikiem Biura Obsługi Klienta (BOK). BOK jest czynny codziennie i całodobowo pod numerem telefonu 801 167 536 lub 502 167 536. Pytania można wysyłać również poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.opinie.orlen.pl.