Ile kosztuje Tesla? Przegląd cen Tesli w 2024

Redakcja
RedakcjaZaktualizowano: 2024-01-09

Tesla to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny samochód elektryczny, który można spotkać na polskich drogach. Jest to auto będące synonimem luksusu oraz prestiżu. Dla wielu osób zakup tego samochodu to największe marzenie. Jeśli także Ty planujesz taką inwestycję, dowiedz się, ile kosztuje Tesla. Przekonaj się, czy jest to wydatek, na który możesz sobie pozwolić.  

Tesla to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny samochód elektryczny, który można spotkać na polskich drogach. Jest to auto będące synonimem luksusu oraz prestiżu. Dla wielu osób zakup tego samochodu to największe marzenie. Jeśli także Ty planujesz taką inwestycję, dowiedz się, ile kosztuje Tesla. Przekonaj się, czy jest to wydatek, na który możesz sobie pozwolić.  

Elektryczny samochód Tesla – ceny najpopularniejszego modelu  

Jednym z najpopularniejszych modeli tego producenta jest Tesla S. Samochód ten zadebiutował w 2012 roku i ma swoich fanów także obecnie. Auto to występuje w dwóch wersjach: 

 • Tesla S – z dwoma silnikami, napędem na wszystkie koła, zasięgiem 634 k
 • Tesla S Plaidz trzema silnikami o mocy ponad 1000 KM, zasięgu do 600 km oraz przyspieszeniem 2,1s do 100 km/h. 

Jest to elektryk, który zachwyca nie tylko swoimi osiągami, ale także komfortem jazdy. Zapewnia to m.in. 17-calowy dotykowy ekran, który można przechylać w prawo lub lewo. Samochód ten zapewnia błyskawiczne połączenie z wieloma urządzeniami za pomocą Bluetooth lub portu USB-C. Z kolei system audio złożony z 22 głośników gwarantuje idealną jakość dźwięku. Dodatkowe wyciszenie hałasu drogowego przekłada się na wyższy komfort kierowcy oraz pasażerów. 

Na uwagę zasługuje także elektryczny układ napędowy zapewniający efektywność oraz wydajność. Jest to model, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jego nadwozie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować opór powietrza. Dzięki temu Tesla model S jest szybka i wytrzymała oraz może przejechać długi dystans na jednym ładowaniu. Sprzyja temu także zoptymalizowana aerodynamika tego samochodu. 

Zastanawiasz się, ile kosztuje Tesla S? Koszt zakupu tego modelu w październiku 2023 roku zaczyna się od kwoty 449 990 zł. W przypadku wersji S Plaid jest ona wyższa i wynosi 519 990 zł. Wybierając dodatkowe wyposażenie, trzeba liczyć się z następującymi kosztami: 

 • koła Arachnid 21” – 24 500 zł, 
 • wnętrze w kolorze Black and White lub Cream – 12 000 zł, 
 • kierowanie wolantem Yoke – 5 000 zł, 
 • rozszerzony autopilot – 19 500 zł, 
 • pełna zdolność do samodzielnej jazdy – 39 000 zł. 

Model ten jest dostępny w następujących wersjach kolorystycznych: Pearl White Multi-Coat, Solid Black, Midnight Silver Metallic, Deep Blue Metallic oraz Ultra Red. 

Samochody Tesla – cena pozostałych modeli

Innym popularnym modelem jest Tesla Model 3. Występuje on w wersji podstawowej z napędem na tylne koła oraz w wariancie Long Range AWD. Pierwszy z nich ma zasięg do 513 km oraz przyspieszenie wynoszące 6,1 do 100 km/h. Tesla 3 Long Range AWD jest w stanie przejechać do 629 km na jednym ładowaniu. Przyspieszenie tej wersji to 4,4 s do 100 km/h. 

Stylistyka nadwozia tego samochodu została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywać aerodynamikę. To przekłada się na większy komfort jazdy oraz doskonałe prowadzenie. Hałas został zredukowany dzięki zastosowaniu zmodernizowanych kół oraz nowoczesnych opon. Na uwagę zasługuje także przytulne wnętrze, którego oświetlenie można dopasować do indywidualnych potrzeb. Zostało ono wykończone materiałami klasy Premium. Pasażerowie siedzący na tylnych siedzeniach mogą korzystać z 8-calowego ekranu.  

Tesla 3 w wersji podstawowej kosztuje 205 990 zł, natomiast w wariancie Long Range AWD 240 990 zł. Kolor Deep Blue Metallic oraz Solid Black kosztują dodatkowo 5 800 zł. Natomiast za odcień Ultra Red oraz Stealth Grey trzeba zapłacić dodatkowe 9 000 zł. Wybierając Koła Nova 19” trzeba dopłacić 8 000 zł, a za hak holowniczy kolejne 6 500 zł. Wnętrze w stylowej stylistyce Black and White to wydatek rzędu 5 500 zł, natomiast rozszerzony autopilot kosztuje 19 500 zł. Tesla 3 może także być wyposażona w zdolność do samodzielnej jazda. Cena tej funkcji to 39 000 zł. 

Innym modelem jest Tesla X, która występuje w dwóch wersjach: 

 • Model X – z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła, o zasięgu 576 km i przyspieszeniu 3,9 s do 100 km/h, 
 • Model X Plaid – z trzysilnikowym napędem na wszystkie koła o zasięgu 543 km i przyspieszeniu 2,6 s do 100 km/h. 

Samochód ten został zaprojektowany z myślą o maksymalnej użyteczności. Przestronne wnętrze także dla pasażerów siedzących z tyłu zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy. Jest to samochód zaliczany do grupy SUV-ów, który dobrze radzi sobie w trudniejszych warunkach. Auto to ma najniższy współczynnik oporu powietrza ze wszystkich samochodów tego typu, które są produkowane na całym świecie. Zastosowane udogodnienia poprawiają precyzję prowadzenia oraz zapewniają zdecydowanie lepszy komfort jazdy. 

Za Teslę X w wersji dwusilnikowej trzeba zapłacić od 484 990 zł. Natomiast wariant X Plaid kosztuje 554 990 zł. Do wyboru jest 5 standardowych wersji kolorystycznych. Ten model może być wyposażony w koła Turbine 22”, które kosztują dodatkowe 30 500 zł. W zestawie znajduje się hak holowniczy. Klienci kupujący ten samochód mogą także zdecydować się na 6 lub 7 siedzeń. Pierwsza konfiguracja to koszt 37 900 zł, natomiast cena drugiej wynosi 20 500 zł. 

W ofercie marki Tesla dostępny jest także Model Y. Występuje on w następujących wariantach: 

 • Model Y Performance – z 2 silnikami, zasięgiem 514 km oraz przyspieszeniem 3,7 s do 100 km/h, 
 • Model Y Long Range AWD – z 2 silnikami, zasięgiem 533 km oraz przyspieszeniem 5,0 s do 100 km/h, 
 • Model Y z napędem na tylne koła – z zasięgiem 455 km i przyspieszenie 6,9 s do 100 km/h. 

Jest to bezpieczne auto, które uzyskało 5 gwiazdek w testach Euro NCAP w 2022 roku. Sztywna konstrukcja oraz ochrona przed uderzeniem w odpowiedni sposób zabezpieczają kierowcę i pasażerów. Nisko położony środek ciężkości ułatwia prowadzenie pojazdu.  

W wersji z napędem na tylne koła Model Y kosztuje 224 990 zł. Cena wersji Long Range z 2 silnikami napędzającymi wszystkie koła to 260 990 zł, a zakup Modelu Y Performance to wydatek rzędu 281 990 zł. Podobnie, jak w przypadku wcześniej wspomnianych modeli, także w tym przypadku kupujący może wybrać rozszerzone wyposażenie składające się m.in. z większych kół, haka holowniczego czy systemu pełnej zdolności do samodzielnej jazdy.  

Źródła zdjęć:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tesla_Model_S_(Facelift_ab_04-2016)_trimmed.jpg#/media/Plik:Tesla_Model_S_(Facelift_ab_04-016)_trimmed.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2019_Tesla_Model_3_Performance_AWD_Front.jpg#/media/Plik:2019_Tesla_Model_3_Performance_AWD_Front.jpg

Podsumowanie 

 • Samochody Tesla to najbardziej rozpoznawalne auta elektryczne na świecie. Są popularne także w Polsce. 
 • Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest Tesla S. Występuje ona w wariancie standardowym oraz S Plaid. Wyróżnia się zastosowaniem 3 silników oraz lepszym przyspieszeniem. 
 • Cena modelu Tesla S to 449 990 zł, a wersji S Plaid 519 990 zł. Można wybrać te auta z dodatkowym wyposażeniem, które jest dodatkowo płatne. 
 • Innym popularnym modelem jest Tesla 3. W wersji Long Range AWD może przejechać do 629 km na jednym ładowaniu. 
 • Tesla 3 kosztuje 205 990 zł, a w wersji Long Range AWD 240 990 zł. 
 • Tesla Model X to funkcjonalny SUV o doskonałych parametrach jazdy. Kosztuje 484 990 zł (wersja dwusilnikowa) oraz 554 990 zł (wersja trzysilnikowa X Plaid). 
 • Tesla Model Y kosztuje 224 990 zł (napęd na tylne koła), 260 990 zł (Model Y Long Range) oraz 281 990 zł (Model Y Performance). 

FAQ

Jak zamówić samochód Tesla?
Ile kosztuje akumulator do Tesli?
Ile kosztuje ubezpieczenie Tesli?
Redakcja
Redakcja
Specjaliści z zakresu motoryzacji przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o własne doświadczenia i wiedzę o samochodach. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku motoryzacyjnym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł wybrać produkt najbardziej dopasowany do swoich potrzeb.

Najnowsze artykuły

2024-02-29

Immobilizer — co to jest i jak działa?

Masz samochód, który ma dużą wartość materialną lub sentymentalną i zależy Ci na jego maksymalnym...

2024-02-29

Wyświetlacz Head-Up Display – czym jest? Jakie ma funkcje?

Head-Up Display (HUD) to inaczej wyświetlacz przezierny. Rozwiązanie było początkowo stosowane w samolotach wojskowych. Obecnie...

2024-02-29

Układ ASR — co to jest? Jak działa system kontroli trakcji?

Samochody są obecnie bardzo zaawansowanymi technologicznie pojazdami, które inżynierowie i producenci nieustannie udoskonalają. W autach...

0 KOMENTARZY